ovesná kaše

Zde můžete vkládat své recepty a všelijaké kuchařské nápady pro naše žaludky.

Moderátoři: cha cha, Volodimir, saty

ovesná kaše

Příspěvekod Must4f » 05 kvě 2010 07:33

ahoj , chtěl sem se zeptat jestly se tepelnou úpravou ovesných vloček z vloček uvolní nějaký látky který by se jinak neuvolnily ... nebo je jedno když si je nechám rozmočit v mlíku nebo ve vodě a pak je rozmixuju a vypiju? díkza odpověď
15let/184cm/72kg ( 62-65 doma 65-72 posilka ;) )
!UPOZORNĚNÍ! moje rady NEBERTE VÁŽNĚ mohlo by to mít újmu na VAŠE zdraví
Must4f

Re: ovesná kaše

Příspěvekod saty » 11 kvě 2010 12:12

uvarene sa lahsie stravia ... nedojdes o nic ...
Ked dvihas vela, urcite vyzeras dobre
saty
-
-

Příspěvekod Must4f » 11 kvě 2010 17:43

aha... jinak včera jsem se v chemii dozvěděl že když se bílkoviny zahřejou nad teplotu 60° tak se prej ničí nebo co .... co je na tom pravdy?
Must4f

Příspěvekod saty » 12 kvě 2010 08:45

mal si ucitelku lepsie pocuvat ...

neboj, nic sa im nestane ...
saty
-
-

Příspěvekod Must4f » 12 kvě 2010 08:56

saty píše:mal si ucitelku lepsie pocuvat ...

neboj, nic sa im nestane ...

já ju poslouchám dobře , od tý doby co bereme aminokyseliny a bílkoviny :D
mám tam přesně napsaný: Co poškozuje bílkoviny?? 1. vysoká teplota 2 soli těžkých kovů( např měď cín) .... ale tak polovina pedagogů mele srance.... ale tohle mně celkem zaskočilo tak sem se zeptal co je na tom pravdy :D... jinak by mně celkem zajímalo jak se může bílkovina poškodit ... když už tak zničit ne?
Must4f

Příspěvekod saty » 12 kvě 2010 09:51

jo denaturacia tam nastava, to je normalne ... sak si kusni do suroveho masa a do uvareneho masa ... ale co sa tyka vyuzitelnosti pre ludske travenie sa tam nic nemeni (resp uvarene je lahsie stravitelne, kedze uz je denaturovane)
saty
-
-

Příspěvekod Must4f » 12 kvě 2010 15:47

no.... zeptám se takhle. ... vařený nebo "normální" ovesný vločky?? syrový nebo uvařený vajíčka?( syrový jest nebudu, bojím se nemocí, ale zajímalo by mně to) co je lepší??
Must4f

Příspěvekod saty » 12 kvě 2010 15:56

u vlocek je to jedno ... vajicka jednoznacne varene (lahsie a lepsie sa travia, nehrozia "vajcove" choroby)
saty
-
-

Příspěvekod Must4f » 12 kvě 2010 16:18

saty píše:u vlocek je to jedno ... vajicka jednoznacne varene (lahsie a lepsie sa travia, nehrozia "vajcove" choroby)

ok .. ale vločky stejnak asi začnu vařit protože z nich mám problémy :D (takový ty voňavý který ocení hlavně vaše okolí :D)
Must4f

Příspěvekod guruhonza » 12 kvě 2010 20:46

Must4f píše:
saty píše:u vlocek je to jedno ... vajicka jednoznacne varene (lahsie a lepsie sa travia, nehrozia "vajcove" choroby)

ok .. ale vločky stejnak asi začnu vařit protože z nich mám problémy :D (takový ty voňavý který ocení hlavně vaše okolí :D)

Vločky by ti právě měly pomoct s tím, že nebudeš methanovat okolí ;)
guruhonza

Příspěvekod Jan Roman » 12 kvě 2010 21:19

guruhonza píše:
Must4f píše:

Vločky by ti právě měly pomoct s tím, že nebudeš methanovat okolí ;)

Já to mám taky tak, z vloček se vždycky nafouknu jak balón. Tak jsem to ráno vyměnil za instantní kaše :Drogar-Happy:
„The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow .“

http://www.kulturistika.com - kulturistika, fitness, powerlifting, fight
http://shop.kulturistika.com - Prodej sportovní výživy, posilovacích strojů, potřeb pro fight
http://www.kulturistika.com/osobni-trener-online - Nechte si sestavit jídleníček nebo trénink od odborníka!
Jan Roman

Příspěvekod Drahcir.A » 16 zář 2010 15:43

To Jan Roman:

29. nastupuju na kolej a přemýšlím, jak se tam asi budu stravovat. Jako nejlepší, ale hlavně nejrychlejší varianta snídaně mi taky přijde nějaká instatní kaše + protein (syrovátkový, sušené vaječné bílky, kasein - nejlépe nějaký mix tohoto všeho)

Jen nevím, kde a jaké instantní kaše si mám sehnat. Určitě s tím máš už nějaké zkušenosti, mohl bys mi prosím poradit? Díky moc. :)
Drahcir.A

Příspěvekod bedy » 16 zář 2010 16:09

No nevim ale pokud jdeš na vš kolej tak na většině bejvaj kuchyňky takže nejlevnější varianta je koupit pytlik vloček za 10 kč + 4 vejce odsypat tak 1/5 do misky přidat vejce zamíchat šoupnout do mikrovlny na 3 min posypat něčim sladkym kakao nebo vanilkovej cukr či potřít marmeládo i s přípravou za deset minut snědeno. A dá se to i jako předtréninkové jídlo akorát bych dal 3bílky a 2 celé kvuli stravitelnosti.
bedy

Příspěvekod Drahcir.A » 16 zář 2010 16:22

díky za radu, ale po pravdě nemám s ovesnými vločkami moc dobré zkušenosti. Můj trávicí systém na ně reaguje velmi horlivou aktivitou ....prostě se z nich vždycky pos*ru .... každopádně tenhle recept vyzkouším.

Instatní kaše + sušené bílky mi přijdou super z toho ohledu, že nebudu muset chodit často do obchodu...kaše si nakoupím třeba na měsíc, stejně tak ty bílky. A když do toho přisypu ještě oříšky + ochucovadlo, bude to super, doufám :-D

Jen se bojím toho, že mě ty kaše nezasytí - že je tělo hodně rychle stráví.
Drahcir.A

Příspěvekod Pr!nc » 16 zář 2010 18:45

Já jsem na ovesných vločkách téměř závislý, nedokážu si bez nich pravou snídani představit.Před mnoha lety jsem snídával typicky českou snídani - chleba nebo bílý rohlík namazaný Ramou a džemem.Pak jsem přesedlal na nějaký ty rádoby zdravé cereálie od Nestlé typu Cini Minis, Nesquik a Lion.No a snad již 2 roky snídám ovesné vločky a nic lepšího po ránu jsem nepoznal.Nejčastěji si dávám 120-150 g vloček.Zaleju je buď mlékem, nebo vodou a dám do mikrovlnky.Po vyndání přidám ještě jogurt, jednu vaničku tvarohu, jednu půllžičku kakaového prášku a zamíchám to.Vznikne tak velice objemná směs, která, alespoň mě hrozně moc chutná a zasytí na další cca 3 hodiny.
Pr!nc

Další

Zpět na Obsah fóra
Zpět na Fitness recepty, kuchařka